Artikelkommentarer
Vi håller just nu på att uppgradera våra kommentarsystem. Mer info om hur du kommenterar och kommer åt dina gamla kommentarer hittar du på vår FAQ: idg.se/faq
Kommentatorn ansvarar själv fö;r sina inlägg. Inlägg som innehåller diskriminerande uttalanden, personliga påhopp eller språk som kan uppfattas som stötande, kommer att tas bort av tjänstgörande redaktör. Även poänglösa datorkrigsinlägg tas bort.
OBS! Läs dessa regler som gäller vid postning av inlägg.
Kommentatorn ansvarar själv för sina inlägg. Inlägg som innehåller diskriminerande uttalanden, personliga påhopp eller språk som kan uppfattas som stötande, kommer att tas bort av tjänstgörande redaktör. Även datorkrigsinlägg och inlägg som är utanför ämnet, kan tas bort.
IDG förbehåller sig dessutom rätten att i varje enskilt fall bedöma huruvida ett inlägg ska tas bort, även om det inte faller under någon av reglerna ovan.
Upprepat postande av olämpliga inlägg kan medföra avstängning från artikelforumen.
Frågor? Mejla till redaktören, carl.grape@idg.se.
CIO överallt
Artikelarkivet
Lägesrapporten 2013
CIO överallt
Aktuella event
Lediga jobb
Mer business intelligence
CIO-twitter
Låt er inte luras
2011-11-08 09:53
Det viktigaste är att man som köpare förstår vad man köper, dess nackdelar och fördelar, dess kostnader och dess intäkter. Det är det alldeles för få kunder som gör idag.
Därför säljer man såpass mycket som man gör.
Låt inte lura dig!
Christian Nissen
Ja, tack!
2011-11-08 13:00
Schuckert
Ja, tack!
2011-11-12 08:38
sventon
CIO
2011-11-09 01:00
Det är lugnt, de kommer på nya fina förkortningar på tre bokstäver och nya floskler som IDG och andra kan mjölka sönder.
mrpijey